[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
A fórum moderátora: Mesant, Gábor83, Altrix, Mixáj  
Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Win7 tippek (felhasználói tippek, ötletek)
Win7 tippek
warlordDátum: Kedd, 2010.07.06, 06:31:19 | Üzenet # 1
Közlegény
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 1
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szabaduljunk meg a Thumbs.db fájloktól!

A Thumbs.db a Microsoft Windows által használt, alapértelmezésben rejtett állománytípus, amelyet az Intéző minden képeket tartalmazó mappához létrehoz (és magába az illető mappába tesz) a mappa első megnyitásakor, amely „miniatürizált” vagy „filmszalag” nézetre van állítva (a képeket nem tartalmazó mappák működéséhez nem szükséges). Ez tárolja a Windows Intéző részére a mappában tárolt képek miniatürizált nézeteit. A Thumbs.db megtalálható mindegyik mappában, ami képeket vagy fotókat tartalmaz és az Intéző úgy van beállítva, hogy létrehozza ezt a fájlt, például a Bélyegkép (Thumbnails) vagy Filmszalag (Filmstrip) nézetben.
A Thumbs.db a fenti nézetekben a JPEG, BMP, GIF, TIF, PDF és HTML formátumú képek miniatürizált változatait tárolja el, mégpedig az eredeti fájl formátumára tekintet nélkül JPEG formátumban. Ha törlik a fájlt, a mappa újabb megnyitásakor ismét létrejön.

Thumbs.db fájlok letiltása Windows7 alatt:


  • Indítsd el a "Helyi csoportházirend-szerkesztő"-t. (Start menübe másold be -> gpedit.msc majd [Enter])
  • Keresd meg: Felhasználó konfigurációja > Windows összetevők > Windows intéző
  • Most a JOBB oldalon keresd meg ezt a menüpontot: "Miniatűrképek gyorsítótárazásának kikapcsolása a rejtett thumbs.db fájlokban", erre kattints 2X és engedélyezd, majd OK.
  • Indítsd újra a sz.gépet!

Ha engedélyezed ezt a házirendet, a Windows Intéző nem hoz létre thumbs.db fájlokat, nem ír beléjük, és nem olvas belőlük!

 

MixájDátum: Kedd, 2010.07.13, 23:40:47 | Üzenet # 2
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Köszi, kiraktam az oldalra is:
Szabaduljunk meg...
 

VendégDátum: Szerda, 2010.10.20, 14:47:31 | Üzenet # 3
Csoport: vendég





Mixaj,
Hello!
az email címedet megadod?Lécci kérdésem lenne
 

MixájDátum: Szerda, 2010.10.20, 15:40:24 | Üzenet # 4
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Parancsolj:
mixaj2@gmail.com
 

VendégDátum: Vasárnap, 2010.12.26, 18:04:53 | Üzenet # 5
Csoport: vendég





Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnél kéni.

Letöltöttem a Wp-Corp Mail Checker Minialkalmazást, de sajnos nem tudom jól a beállításait!
E100060 hibaüzenetet írja ki minden próbálkozásom után.
Megköszönném, ha tudnátok segíteni!!

 

VendégDátum: Vasárnap, 2010.12.26, 18:06:25 | Üzenet # 6
Csoport: vendég





hoppá! Biztos észre vettétek, hogy egy 0val többet írtam !bocsi

szóval E10060

 

MixájDátum: Vasárnap, 2010.12.26, 18:20:36 | Üzenet # 7
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Szia!

Azt a programot elég rég tettem fel, először is kattints a beállításoknál az Update gombra, és töltsd le a legújabb verziót, és utána már működni fog szerintem gond nélkül. Változnak at e-mail kiszolgálók is...

 

VendégDátum: Vasárnap, 2010.12.26, 22:48:10 | Üzenet # 8
Csoport: vendég





Köszönöm Szépen Mixaj!!

Sikerült! smile

 

balioDátum: Csütörtök, 2011.03.03, 18:35:12 | Üzenet # 9
Közlegény
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Halo!

Egy rövid kérdésem, lenne: már működő Win 7 alatt szeretnék létrehozni egy 1 Tb-os vinyón egy második partíciót. Megtehetem ezt a win7 saját lemezkezelőjével? Gondolom először zsugorítani kell a jelenlegi C: meghajtó méretét, ezt meddig célszerű megtenni? Lapozófájlnak, win7 - nek és virtuális memonak mennyit érdemes hagyni? Jelenleg van még 665 Gb szabad hely, nekem kb 500 ebből kellene A D: meghajtóra. Zsugorítás után mit kell tennem?

 

MixájDátum: Csütörtök, 2011.03.03, 18:42:13 | Üzenet # 10
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Természetesen nyugodtan megteheted. A Win7-nek elég bőven ami megmarad (nekem 70 GB-os partíción van a Hetes). Itt megtalálod, hogyan kell partíciót létrehozni:

http://win7.ucoz.es/blog/particio_letrehozasa_torlese/2010-08-22-222

(célszerű kiválasztani a fekete hátteret, ha nem az van kiválasztva)

 

Reiner70Dátum: Hétfő, 2011.04.18, 21:08:15 | Üzenet # 11
Közlegény
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 1
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem tudom tudtok-e róla de van a windows7-ben egy isten mód!
Itt hozzáférhettek a windows minden beállításához!

A tennivaló mindössze annyi,hogy az asztalon létre hoztok egy új mappát amit átneveztek GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} névre.
Ekkor a mappa felveszi a vezérlőpult ikonját,ha ezután megnyitjátok hozzáfértek minden beállításhoz!

 

MixájDátum: Hétfő, 2011.04.18, 21:36:20 | Üzenet # 12
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Quote (Reiner70)
Nem tudom tudtok-e róla de van a windows7-ben egy isten mód!
Itt hozzáférhettek a windows minden beállításához!
A tennivaló mindössze annyi,hogy az asztalon létre hoztok egy új mappát amit átneveztek GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} névre.
Ekkor a mappa felveszi a vezérlőpult ikonját,ha ezután megnyitjátok hozzáfértek minden beállításhoz!

Köszi, igen kinn van már ez, csak nem Godmode-nak hívtuk, és a megjelenítési parancsa is más, de ugyanarról van szó.
Itt megtalálod:

http://win7.ucoz.es/blog/az_osszes_beallitas_egy_helyen/2010-07-13-269

 

VendégDátum: Vasárnap, 2011.05.08, 11:44:35 | Üzenet # 13
Csoport: vendég





Időközönként eljön az idő, hogy nem tudok ikonokat rögzíteni a tálcán..
Az okát nem akarom tudni, viszont, hogy hol kell be állítani, hogy tudjak a tálcához, illetve a startmenühöz újra gond nélkül parancsikonokat adni érdekelne!!

Köszönöm a lehetséges válaszokat, és segítségeteket!

 

MixájDátum: Vasárnap, 2011.05.08, 12:26:59 | Üzenet # 14
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Az asztalon található parancsikonokról nem tüntetted el véletlenűl a kis nyilakat valamilyen alkalmazással, vagy registry szerkesztéssel?
 

VendégDátum: Csütörtök, 2011.05.12, 10:35:11 | Üzenet # 15
Csoport: vendég





Quote (Mixáj)
Az asztalon található parancsikonokról nem tüntetted el véletlenűl a kis nyilakat valamilyen alkalmazással, vagy registry szerkesztéssel?

Nekem win7pro 64 van fenn, eredeti!
Nem, és mindekttöbe piffile, és lnkfile is ezt tartalmazza:
[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
@="Shortcut"
"EditFlags"=dword:00000001
"FriendlyTypeName"="@shell32.dll,-4153"
"NeverShowExt"=""

 

MixájDátum: Csütörtök, 2011.05.12, 15:24:03 | Üzenet # 16
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
A Csoportházirend-szerkesztőben menj a Felhasználó konfigurációja -> Felügyeleti sablonok -> Start menü és tálca pontjhoz és nézd meg, hogy Az elemek tálcára való rögzítésének tiltása nincs-e engedélyezve véletlenül.

Egyébként nem lehet minden elemet a tálcára rögzíteni. Rengeteg olyan elem van, amit a Win nem enged rögzíteni.

 

VendégDátum: Csütörtök, 2011.05.12, 23:31:55 | Üzenet # 17
Csoport: vendég





Nem konfigurált az összes, avagy hozzá sem lett nyúlva sosem eddig.. (most sem tetem tegyem tán?)
A Firefox volt ott és egyéb is, de vissza sem tudom tenni, hiába van a
c:\Users\xxx\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar\Mozilla Firefox.lnk ott
Amikor a tálcára akarok bármit(!) húzni, nem engedi! Hiányzik a jobb egér klikkor a hozzáadás ide, vagy oda lehetőség...
 

MixájDátum: Péntek, 2011.05.13, 00:11:43 | Üzenet # 18
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Próbálj meg egy rendszer-visszaállítást, és ha nem sikerül, akkor nézd meg, hogy ha csinálsz egy új felhasználói fiókot, abban működik-e.
 

VendégDátum: Péntek, 2011.05.13, 10:42:08 | Üzenet # 19
Csoport: vendég





Rendszer visszaállítást én alapból kikapcsolom.
Tudom, nem kéne, de nekem ne foglaljon akkora helyet sem, sem..
Nem vagyok makacs, de vannak dolgok amikhez ragaszkodom. egyszerűen szeretném megtalálni a hol van mi, a beállításokban..
Hiszen, ha bármi program állította le, azt normális körülmények között vissza lehetne állítani, hiszen milliónyi beállítást lehet eszközölni így is, a kérdés csak az hol? smile
Kérdezem én, mit számít az, ha tudok egy másik fiókban netán, tán..
Attól itt még nem oldódik meg.. Annyira buta nem vagyok, de ez már bosszantó..

A filozofálásom nem neked szólt, hanem kiadtam magamból olyan Off szerű volt smile Bocsika...
Nincs mostanság olyan program, ami megmutatja, hogy egy adott alkalmazás után milyen beállítások változtak a regisztry-be akár?
Jól hangzik mi? régen volt a DOS korszakba ilyen :)))

 

MixájDátum: Péntek, 2011.05.13, 10:56:21 | Üzenet # 20
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
De létezik ilyen program, de annak futnia kellett volna akkor, amikor telepítetted az alkalmazást. Utólag már nincs olyan, ami ezt meg tudná állípítani.
Próbálj meg lefuttatni a rendszergazdaként indított parancssorban egy sfc /scannow parancsot, amelyik ellenőrzi a Windows rendszerfájljait.
A másik fiókban meg azt tudod megllapítani, hogy csak a beállításokban, vagy a Windowsban van a hiba.
 

VendégDátum: Péntek, 2011.05.13, 11:52:42 | Üzenet # 21
Csoport: vendég





A megoldásra nem jöttünk rá :)))) (Később elmondom itt)
Viszont most az érdekelne, mert mint mondtam 64-s a Windows rendszerem és a parancs ikonok igen csak idegesítőek nekem is :))
Ez a Microsoft miért erőlteti?
Szóval a Parancsikon nyíl eltüntetése az ikonokról nem működik úgy hogy Shell Icons-nak adunk eg 29-et, gondolom érted mit is mondok most :Đ
Szóval hogy tudnám én ezt ezen a 64 bites rendszer alatt is eltüntetni? Igérem egy darabig nem nyaggatlak - azt hiszem - :)

A megoldás amire nem figyeltünk.
Amit fent látni az így néz ki:
[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
@="Shortcut"
"EditFlags"=dword:00000001
"FriendlyTypeName"="@shell32.dll,-4153"
"NeverShowExt"=""

Egy kicsi sor hiányzott ahhoz, hogy a taskbar-on, és a Startmenü-be újra rögzíthetőek legyenek az ikonok
Szóval a probléma megoldása:
[HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile]
@="Shortcut"
"EditFlags"=dword:00000001
"FriendlyTypeName"="@shell32.dll,-4153"
"NeverShowExt"=""
"IsShortcut"=""
Remek... Ennyi...

 

MixájDátum: Vasárnap, 2011.05.15, 17:12:09 | Üzenet # 22
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
De az Isshortcut kulcs azért hiányozhat, mert megpróbáltad eltüntetni a nyilakat. Vagy te, vagy egy program. Ezért volt ez az első kérdésem... mert általában ez okozza ezt a hibát.
Itt megtalálod, hogyan kell eltüntetni a Hetesben a nyilakat:

http://win7.ucoz.es/news....2-26-31

 

VendégDátum: Hétfő, 2011.05.16, 00:14:55 | Üzenet # 23
Csoport: vendég





Quote (Mixáj)
Itt megtalálod, hogyan kell eltüntetni a Hetesben a nyilakat:

Jól van no, mindenre én sem emlékezhetem..

Azért kérdeztem mert a fenti linkkel nem tudom elvenni a nyilakat az ikonokról..
Én Clever ként már írtam, hogy működik, de csak 32bites Windowssal.
Próbáltam meglesni, hogy egy ilyen eltüntető program hogyan teszi a dolgát de nem igen vettem észre a változást..
Valahol valami kulcsot át írnak, törölnek, módosítanak.
Viszont amelyik törli az IsShortcut bejegyzést az ténylegesen letiltja a tálcára helyezést az ikonok számára.
Annyira jó lenne, ha valaki rátalálna hogy hogyan is kell a registryt megpiszkálni..
Több helyen próbálkoztam, de valami titokzatos módon nem akarnak a tudálékosok (Microsoft) beszélni a trükkről sad
És köszönöm, hogy a biztonsági kódon változtattál, mert eléggé nehezen sikerült kiolvasnom :))
Király!
Szóval türelemmel várom a megoldást...

 

MixájDátum: Hétfő, 2011.05.16, 11:07:03 | Üzenet # 24
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Ugyanazt csináld végig, mint a belinkelt cikkben van, csak még ezen a kulcson is hajtsd végre ugyanazt:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Shell Icons

És ha így minden szempontból jó, akkor légy szíves szólj, kirakom az oldalra is (nekem 32 bites Hetesem van, így nem tudom ellenőrizni).

 

VendégDátum: Kedd, 2011.05.17, 15:42:47 | Üzenet # 25
Csoport: vendég





Quote (Mixáj)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Shell Icons

Nálam ilyen nics, csak ilyen..
és itt: HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Wow6432Node
és itt: HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node

és itt: HKEY_CURRENT_USER\Software\Wow6432Node
Itt viszont nincs "Shell Icons" be jegyzés..
Ennyi van:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer
HKEY_CURRENT_USER\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AutoComplete
HKEY_CURRENT_USER\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Band

De azért kipróbálom hátha, és jövők egyből ha, nem kell telepítenem előbb smile

 

VendégDátum: Kedd, 2011.05.17, 15:47:52 | Üzenet # 26
Csoport: vendég





Még itt van kulcs ilyen:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node (Explorer nélkül!)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Volatile\00\MACHINE\SOFTWARE\Classes\Wow6432Node (Explorer nélkül!)
Meg egy két helyen a HKEY_USERS kulcsok alatt szintén (Explorer nélkül!)
No megyek megnézem..
addig is.......

 

MixájDátum: Kedd, 2011.05.17, 16:38:29 | Üzenet # 27
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Quote (Vendég)
HKEY_CURRENT_USER\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

Ennél a kulcsnál hozd létre a Shell Icons kulcsot... nem biztos, hogy létezik, alapból a 32 bitesben sincs Shell Icons kulcs.
 

VendégDátum: Kedd, 2011.05.17, 16:58:43 | Üzenet # 28
Csoport: vendég





Érdekes...
Lekelletett töltenem egy sima nem microsoftos regysztri editort, mert a windows-os nem akarta láttatni velem
a Wow6432Node kulcsot...
Csak azokat, amiként fentebb leírtam..
No a lényeg: Működik két helyre írtam a következőt:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="%SystemRoot%\System32\imageres.dll,113"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="%SystemRoot%\System32\imageres.dll,113"

De mindkettő működik az Empty.ico val is 64bites windows-zal ("29"="%SystemRoot%\System32\Empty.ico")

Köszönöm szépen, végre nem piszkállak 1 darabig :)))

Üdv: Clever...

 

VendégDátum: Kedd, 2011.05.17, 17:07:00 | Üzenet # 29
Csoport: vendég





fool Helyesebben: (sorry)

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Icons]
"29"="%SystemRoot%\System32\imageres.dll,113"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\explorer\Shell Icons]
"29"="%SystemRoot%\System32\imageres.dll,113"

Üdv: Clever... wine

 

VendégDátum: Kedd, 2011.05.17, 17:22:17 | Üzenet # 30
Csoport: vendég





Ami biztos, az biztos, és tényleg ennyi:

Az alábbi helyeken érték nélkül is szerepel nálam most már az IsShortcut bejegyzés.
HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile
HKEY_CLASSES_ROOT\piffile
HKEY_CLASSES_ROOT\ConferenceLink
HKEY_CLASSES_ROOT\DocShortCut
HKEY_CLAS SES_ROOT\InternetShortcut
HKEY_CLASSES_ROOT\WSHFile

Szép napot mindenkinek: Clever..

 

Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Win7 tippek (felhasználói tippek, ötletek)
  • Oldal 1 / 2
  • 1
  • 2
  • »
Keresés: