[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: Mesant, Gábor83, Altrix, Mixáj  
Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban (Igyekszünk segíteni.)
Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban
MixájDátum: Kedd, 2010.03.16, 13:18:27 | Üzenet # 1
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Ide írhatjátok a Windows 7-tel kapcsolatos kérdéseiteket, kéréseiteket, megpróbálunk segíteni.
 

lehelDátum: Szerda, 2010.03.24, 16:19:37 | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok nekem egy olyan dologban kellene segítség hogy ugy 2 hónapja a windows 7 en elrontotom a media playert rátelepitetem a neten talált valami más versio számot ami elvileg újabb és nem megy,most nem tudok vele mit csinálni se letörölni se újat rá tenni valaki remélem tud megoldást rá előre is nagyon szépen köszönöm.
 

Mikike57Dátum: Szerda, 2010.03.24, 16:25:39 | Üzenet # 3
Generalisszimusz
Csoport: felhasználó
Üzenetek: 30
Kitüntetések: 2
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Próbáltad a Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása szolgáltatással eltávolítani?
 

MixájDátum: Szerda, 2010.03.24, 16:40:25 | Üzenet # 4
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Ha az előző nem jön be, akkor szólj, kitalálunk valami mást.
 

MixájDátum: Szerda, 2010.03.24, 17:16:53 | Üzenet # 5
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Próbáld meg futtatni a rendszerfájl ellenőrzőt, futtasd a parancssort rendszergazdaként (start menü keresőjébe cmd), és írd be, hogy sfc /scannow. Időnként sikerül kijavítania a hibákat.
 

lehelDátum: Szerda, 2010.03.24, 18:07:00 | Üzenet # 6
Közlegény
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sikerült megoldanom a problémát a következővel:Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása . most már csak egy media playert kell szerezek ami jo 64 bites rendszerre is köszönöm szépen a segítséget.
 

BOMBANOTADátum: Vasárnap, 2010.03.28, 03:41:57 | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
üdv!

alap képnézegetőbe gif képek nem mozognak. Erre tudtok valamit? (mert nekem pl : tökéletesen megfelelt e célra az alap xp-s) De itt a gifek nem mozognak csak Xplorerbe aminek nem igazán örülök.
másik: tudom nem a legjobb kari és win7 alatt sokan panaszkodnak GT220as képfagyás a játékok nagyrészénél hát már sok drivert kiprobáltam, most dx11 óta és a 197es nvidia óta csökkent a próbléma, de régebbi játéknál kész agyrém CSS, NFS MW.
de pl COD MW2 Crisis warhead, avatar juiced2hin -ezeknél semmi. Akad rá valami ügyes megoldásotok? A memória miatt nem megoldható hogy 32bitet rakjak fel (mert már javasoltak ilyet is)!

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

TyutyuDátum: Vasárnap, 2010.03.28, 10:44:11 | Üzenet # 8
Csoport: vendég





Szia!
Sajnos a gifek nem mozognak a Win 7-ben, ezt nem tudod megoldani, csak külső képnézegetővel, vagy marad a böngésző. A másik gondodra sajnos nem tudok megoldást. Talán valaki más tud okosságot mondani neked.
 

MixájDátum: Vasárnap, 2010.03.28, 15:18:19 | Üzenet # 9
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Próbáltad xp kompatibilitási módban futtatni ezeket?
 

BOMBANOTADátum: Kedd, 2010.03.30, 15:55:59 | Üzenet # 10
Közlegény
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 2
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
A játékokat. Persze, De elég soknak van ez a problémája, de tényleges megoldásban mindig drivereket ajánlanak. smile
ami már hát igen csak széles skálát végig nyaltam a 186.tól a mostaniig biggrin de majd csak lesz tökéletesítve ez. Bár haverom az 5870ére is panaszkodik hogy win7alatt nem úgy pöcög ahogy azt elvárná... :)De még nagyon zsír technologia a win7 is és a vga karik is talán pár hónapon belül már : Megoldás is lesz rá smile ha csak jobb 5let nem kerül elő a talonból.
 

zsolooDátum: Hétfő, 2010.04.05, 16:47:17 | Üzenet # 11
Őrmester
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok, az üzenőfalra írtam, de átirányítottak ide. Egy olyan kérdés merült fel win7 alatt, hogy hogy lehet egy nem töredezett részt áthelyezni a vinyón? Töredezettség mentesítés után a végén marad egy nagyobb szabad hely és abban ez a rész, ami útban van. (A szabad rész vége felé) Új partíciót szeretnék csinálni, de a beépített manager lekorlátozza a létrehozható partíciót egészen kis MB-ra. Lehet, hogy azért, mert e bejegyzés-rész végétől számolná ki a területet, figyelmen kívül hagyva, hogy a foglalt terület és e között a szabad területben "úszó" viszonylag kis adatsziget közötti területet is használhatná? A külső partition manager meg elcseszi a rendszerbeállításokat (töröl is fájlokat) Mit javallotok, hogy a teljes szabadon maradt területet egy partícióba be tudjam tenni? Köszi.
 

zsolooDátum: Hétfő, 2010.04.05, 17:22:15 | Üzenet # 12
Őrmester
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem, nincs szó ilyesmiről, 2-4 GB virt. mem.-et használok. A meghajtón viszont 40 Gb nál is több szabad hely van, de a csúszkás partíciókezelő nem lát, csak 239 MB-ot belőle. Ezen viszont bajos egy XP-t futtató partíciót létrehozni, lévén annak min 3GB-ot látnia kell. A töredezettségmentesítővel előzőleg rendberaktam, így lett egy nagy foglalt és egy nagy üres rész. Az üres részben viszont "úszik" egy tör. mentesített terület, aminek a végétől a lemez grafikusan jelzett fizikai végéig marad egy kis hely. Erre gondolom azt, hogy az lehet fennmaradó 239 Mb, amit formázni akar. Ezt a szigetet szeretném a foglalt rész végéhez helyezni, hogy a szabad részt egyben lássa.
 

MixájDátum: Hétfő, 2010.04.05, 18:16:01 | Üzenet # 13
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Valami ott nem gömbölyű. nem tűnhet el lemezterület. Hány partíciód van? Még mindig nem tiszta, hogy mit látsz a lemezből, és mit nem.
 

zsolooDátum: Hétfő, 2010.04.05, 20:12:17 | Üzenet # 14
Őrmester
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem is tűnt el, egy partíció van, és rengeteg szabad hely, amit meg is tudnék tölteni adattal. Csakhogy új partíció létrehozáskor nem enged a jelzett méretnél nagyobbat beállítani. Ennek keresem az okát.
 

MixájDátum: Hétfő, 2010.04.05, 20:21:32 | Üzenet # 15
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Először a meglévő partíciódat zsugorítsd (jobb gomb, kötet zsugorítása). Utána tudsz új partíciót létrehozni a zsugorított partíción felül maradt területen. Remélem érthető voltam...
 

zsolooDátum: Hétfő, 2010.04.05, 21:34:52 | Üzenet # 16
Őrmester
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
No igen, ilyen módszert követtem én is, az eredmény sajnos ez után jött ki így. Azért gondolom, hogy ez a nem közvetlenül a foglalt terület végén - szabad területemen lebegő - pár Gb-os adatsziget feszíti ki a zsugorítás határát. Ezért szeretném azt elpakolni onnan, hogy egyben és lehetőleg a végétől folyamatosan lássa a szabad területet. Hogy elképzelhető legyen, képzeld magad elé a töredezettségmentesítő képernyőjét. Ott a felső rész a winyó eleje, a foglalt terület, alul, ami marad a szabad terület. (persze rendrakás után) Benne van egy 2-3 Gb-os darabka, aminek a vége elég közel van a vinyó fizikai utolsó szektoraihoz
 

MixájDátum: Hétfő, 2010.04.05, 21:54:52 | Üzenet # 17
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Akkor viszont az a gondod, hogy a Windows csak addig hajlandó zsugorítani a meghajtót, amíg a számára áthelyezhetetlen fájlok vannak. Ezt mondja erről a Microsoft:
"Partíció zsugorításakor bizonyos fájlok (például, a lapozófájl vagy az árnyékmásolat tárolóterület) áthelyezése nem történik meg automatikusan, és nem csökkenthető az elfoglalt terület a nem mozgatható fájlok helyén. Ha a zsugorítási művelet meghiúsul, ellenőrizze, hogy található-e az eseménynaplóban 259-es számú esemény, amely a nem mozgatható fájlt azonosítja. Ha ismert a zsugorítási műveletet megakadályozó fájlhoz kapcsolódó szektorcsoport, akkor használja a fsutil parancsot a parancssorból (a szintaxis megjelenítéséhez írja be a fsutil volume querycluster /? parancsot). A querycluster paraméter megadása esetén a parancs kimenete azonosítja a zsugorítási művelet sikertelenségét okozó nem mozgatható fájlt."
 

zsolooDátum: Hétfő, 2010.04.05, 22:50:13 | Üzenet # 18
Őrmester
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 5
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
ok. ez jobb kiindulási pont. köszönöm, kipróbálom!
 

VendégDátum: Péntek, 2010.04.09, 01:38:23 | Üzenet # 19
Csoport: vendég





Mixaj, -- szia

nekem olyan gondom van hogy nem tudom aktiválni a windows-omat.
4 féle vin kb 7 féle loader kb 50 féle módon és nem sikerül.

új samsung notiról van szó... bios moddolás meg ilyesmik kizárva...

 

MixájDátum: Péntek, 2010.04.09, 10:34:06 | Üzenet # 20
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Szia!
Először is megjegyzem, hogy ejnye-bejnye... noway
Miután telepítetted a loadereket, utána le is szedted azokat és úgy próbáltad a következőt?
 

VendégDátum: Péntek, 2010.04.09, 20:53:54 | Üzenet # 21
Csoport: vendég





igen, de nem sikerül.
 

MixájDátum: Péntek, 2010.04.09, 21:09:49 | Üzenet # 22
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Nem tudom, hogy telepítetted, de az 1.7.7 még az új WAT-tal is működik. Pipáld be az Advanced options-t és a legördülő menükben válaszd ki a Samsungot és úgy próbáld meg.
 

VendégDátum: Szombat, 2010.04.10, 03:41:38 | Üzenet # 23
Csoport: vendég





ign azon már túlvagyok. de nem engedi egyik loader sem... egy extrem editionossal tudtam annyit elérni hogy 45343napig még hátravan de nincs aerom meg ilyesmik szal azt hagytam.

képtelen vagyok aktiválni. próbáltam már 4 féle win.el

újratelepítettem, nem tettem fel semmi élből megtámadtam a loaderrel és egyszerűen nem ment. fórumokba írtam a gondomról és hülyének néztek... pedig nem ma kezdtem én se a dolgokat sad

asztali gépen megy zokszó nélkül meg vagy 5 féle laposon is de az új samsungomon nem megy

 

MixájDátum: Szombat, 2010.04.10, 10:05:57 | Üzenet # 24
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Akkor szerintem az a legegyszerűbb, ha letöltesz egy pre-activated verziót, az biztosan menni fog.
 

VendégDátum: Szombat, 2010.04.10, 21:41:51 | Üzenet # 25
Csoport: vendég





az milyen az? olyat még nem láttam...
 

MixájDátum: Szombat, 2010.04.10, 22:10:03 | Üzenet # 26
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Már telepítéskor aktiválva van, nem kell vele vacakolni. Innen például letöltheted (torrent):
windows-7-all-in-one-pre-activated evil [ KÉP ] kap
 

VendégDátum: Vasárnap, 2010.04.11, 03:19:39 | Üzenet # 27
Csoport: vendég





nagyon köszi leszedem aztán kipróbálom hátha...
 

VendégDátum: Vasárnap, 2010.04.11, 12:10:25 | Üzenet # 28
Csoport: vendég





sziasztok! nekem az a problémám, hogy belassul a gépem egy idő után(ez lehet 10 perc, de 2 óra is)annyira, hogy még a zenelejátszás sem folyamatos, az egér is akadozik, és minden más is. a rendszer semmilyen hibát nem jelez. A memóriahasználat ilyenkor is csak kb 30%, a processzor pedig 10% alatt.
4 gb ram van és intel core quad processzor. Ujraindítás után megint jó egy ideig.előre is köszönöm.
 

MixájDátum: Vasárnap, 2010.04.11, 12:31:36 | Üzenet # 29
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Első lépésként nézd meg az eseménynaplóban, hátha van valamilyen bejegyzés valamelyik alkalmazásról ,vagy folyamatról. Amikor belassul, nézd meg a feladatkezelőben, hogy mik futnak, és mekkora a memória és processzorhasználatuk. Biztos, hogy valamelyik program okozza a galibát...
 

VendégDátum: Hétfő, 2010.04.12, 19:32:01 | Üzenet # 30
Csoport: vendég





hali! eseménynaplóban semmi, ma 1 óra 10 perc után kezdett akadozni az online rádióhallgatás, (a net tesztelve) ilyet még a régi p3-as gépem sem csinált csak ha mondjuk cd-t írtam. processzor 0-10% között, memóriahasználat 36% eszközkezelőben semmi különöst nem láttam. restart: minden ok (megint egy darabig)
 

Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban (Igyekszünk segíteni.)
Keresés: