[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: Mesant, Gábor83, Altrix, Mixáj  
Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban (Igyekszünk segíteni.)
Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban
lacoka007Dátum: Csütörtök, 2013.01.17, 11:54:48 | Üzenet # 2071
Generalisszimusz
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 334
Kitüntetések: 0
Hírnév: 2
Állapot: Offline
bbci
Üdv sajnos ebben a routeres dologban nem tudok segíteni, mivel egy routert ismerek amit nem rég használok. De írd le a routered pontos adataid, utána nézek.
 

bbciDátum: Csütörtök, 2013.01.17, 12:16:45 | Üzenet # 2072
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 17
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
TP-LINK
TL-WR841N
Köszönöm szépen.
Szeretném erről ki kérni a véleményed:
http://www.windows7magazin.hu/index.p....re.html


Az üzenetet módosította: bbci - Csütörtök, 2013.01.17, 15:09:40
 

lacoka007Dátum: Péntek, 2013.01.18, 10:53:07 | Üzenet # 2073
Generalisszimusz
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 334
Kitüntetések: 0
Hírnév: 2
Állapot: Offline
bbci
A router már feltehetően be van állítva rendesen, DHCP=Bekapcsolva, DNS=Autó, az SSID=a gyári, de ezt azonnal meg kell változtatni a felhasználó által megadott névre, így biztonságosabb, valamint be van már állítva az SSID-hez is a megfelelő jelszó. A Wifi-kapcsolathoz lehet titkosítást is rendelni, bár saját-házon belül a kapcsolat észlelése, és a stabil működés miatt nem célszerű a legnagyobb titkosítási móddal kezdeni.

Ha ez megvan, akkor a nyomtatón a Wireless Lan Setup menüben keresd meg a Setup Wizzard pontot,



és a Wifi Setup Wizzard Web online help alapján lődd be a nyomtatót. A nyomtatón ne felejtsd el menteni a beállítást a memóriakártyára. A Wizzard-Varázsló a nyomtató nevének az alap, gyári beállítást adja meg, ezzel a névvel található meg a nyomtató a hálózaton. A te esetedben az alapértelmezett beállítás "EPSONXXXXXX" (X: utolsó 6 számjegye a nyomtató MAC-címének). Valamint a varázsló a routerben bekapcsolt DHCP miatt a nyomtatódban a DHCP funkciót Auto állásba teszi, ezáltal mindig új IP címe lesz a nyomtatódnak. Ha fix IP címet akarsz adni a nyomtatósnak, akkor a nyomtató Network Settings menüjében tudsz egyéni, fix IP címet megadni a router DHCP-tartományából, lásd ezt az oldalt. Természetesen ekkor ezt az egyéni IP címet a routerbe be kell írni a nyomtató beazonosításához.

Kézi-Manual beállítás esetén van módod a titkosítás erősségének megváltoztatására is, illetve, mivel mindkét gép WPS képes, ezért a menüből kiválaszthatsz egy olyan állást is, és ezzel a nyomtató erősebb WPA2 titkositási beállítását tudod átlőni, és a routeren beállítani. A nyomtatón ezek után se felejtsd el menteni a beállítást a memóriakártyára./másképpen kezdheted előről minden indításkor a beállításokat./

További leírások a Web Online Kézikönyvben vannak, illetve egy képekkel ellátott bővebb leírás meg itt olvasható el.

Ehhez egy másik fórum oldalról kértem segítséget, remélem megoldja a gondodat.


Az üzenetet módosította: lacoka007 - Péntek, 2013.01.18, 12:36:37
 

bbciDátum: Péntek, 2013.01.18, 15:41:16 | Üzenet # 2074
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 17
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Tisztelt lacoka007.
Nagyon szépen megköszönöm, hogy ennyi időt szántál rám.
Írásodat teljes egészében lementettem.
Üdvözlettel:Béla
 

Gábor83Dátum: Péntek, 2013.01.18, 22:14:29 | Üzenet # 2075
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Buffalo, Hello! Tiltsd le a windows update-et és futtasd a loadert
 

Gábor83Dátum: Szerda, 2013.01.23, 00:44:50 | Üzenet # 2076
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
lacoka007, Van erre külön topik, ne mindig ezt használjuk.Amúgy természetesen segítünk, csak hogy én nem vagyok Operás.Átrakom a böngészőkhez.
 

SeholsincsDátum: Szerda, 2013.02.06, 07:57:38 | Üzenet # 2077
Őrmester
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 3
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Segítségre lenne szükségem!

Hiába futtatok egy programot adminisztrátorként az UAC minden esetben szól. Eddig ezért kikapcsoltam, de tudom, hogy hasznos is lehet. De így ha biztosan tudom hogy mit csinálok rettenetesen zavaró.

Hogyan lehet kivételt tenni egy programnál, hogy az UAC folyton ne tegyen fel kérdéseket?

Előre is köszi a válaszokat.

Bocs ha rossz helyre írtam...


Az üzenetet módosította: Seholsincs - Szerda, 2013.02.06, 08:00:16
 

SeholsincsDátum: Szerda, 2013.02.06, 10:09:09 | Üzenet # 2078
Őrmester
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 3
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Találtam itt a fórumon infót erre, (Egyes programok kivétele a DEP hatálya alól), de ez teljesen rugalmatlan, ha nem az alapértelmezést választom (Adatvégrehajtás megakadályozása az alapvető Windows programok és szolgáltatások), akkor csak ki lehet kapcsolni (Adatvégrehajtás megakadályozása az összes programnál és szolgáltatásoknál) és egyenként kell felvenni a kivételeket. Ez sokkal rosszabb, mert rendkívül sok programnál meg kell tennem.
 

Gábor83Dátum: Csütörtök, 2013.02.07, 00:22:17 | Üzenet # 2079
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Seholsincs, Sajnos erre nincsen rugalmas megoldás, ha tudod , hogy melyik a biztonságos program akkor nem kell az UAC-al bébelődni.Nekem kivan kapcsolva de semmi bajom nem volt belőle.Ha van egy jó vírusirtód akkor meg végképp.
 

SeholsincsDátum: Csütörtök, 2013.02.07, 09:30:15 | Üzenet # 2080
Őrmester
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 3
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Igen, régóta ezt csinálom, de gondoltam van valami megoldás. Az üzenetnél kellene egy kivétel gomb, felvétel a fehér listára, de a Microsoft az Microsoft.

A másik gondom a Windowszal beleértve a Windows 8-at is, hogy nem ismeri (tökéletesen) a nagyobb felbontást. Gondolok arra, hogy hiába állítok be nagyobb betűméretet, sok objektum van, amelynél a betűk még az egy millimétert sem érik el a 24 colos képernyőmön. Ha a DPI-t növelem az nem mindig használ, mert változatlanul maradnak sok helyen az egészen apró betűk, sőt sok objektum kilóg a képből.
Kellene egy egységes program könyvtár a betűk méretezésére, ez megoldhatná a problémát. De mint mondtam a Microsoft az Microsoft.
 

bbciDátum: Csütörtök, 2013.02.07, 10:20:35 | Üzenet # 2081
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 17
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
lacoka007
Segítségeddel sikerült a Wirless hálózati nyomtatót beállítani, amit ezúton is köszönök.
A következő beállítással működik, most már napok óta rendesen:
Tehát a csatlakozási jelszó beírása után, a hálózati SSID-t is beírtam, majd (WPA/WP2 PSK) kijelölés, és újból a hálózati jelszó beírása következett.

Azóta minden megy rendesen. biggrin
 

BuffaloDátum: Csütörtök, 2013.02.07, 11:34:42 | Üzenet # 2082
Őrmester
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Lacoka007
Tudom hogy nagyon regen irtal mar a masodik alkalommal feltett keresemre,de nem foglalkoztam a WAT-al.Ugy gondoltam lesza....om,es nem foglalkozok vele legyen ott ahol van ,nem erdekel.De nem birtam sokaig,es vissza kellett ide jonnom megnezni mit tudok csinalni,es hogy mit irtal.
Telepitettem a loader-t es le is torolte a tetves WAT-ot,annak ellenere hogy allitolag mar nem fejlesztik tovabb!
Igy utolag is nagyon megkoszonnem a segitseged es mindenkinek.Nagyon szepen koszonom.
 

Gábor83Dátum: Csütörtök, 2013.02.07, 11:37:07 | Üzenet # 2083
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Seholsincs, Ezt tudod hogy be lehet állítani?Vagy nem erre gondoltál?
Csatolmányok: 3406694.png (44.1 Kb)
 

RedbewnDátum: Vasárnap, 2013.02.10, 17:05:32 | Üzenet # 2084
Őrnagy
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 11
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Üdv!

Az alábbi problémám van.

Az előzmények: már másfél éve, hogy vettem egy Dell Inspiron M5010 laptopot, Linux rendszerrel. Telepítés után feltűnt, hogy eléggé hiányos a Linux rendszer, így kapott egy frissiben a netről leszedett verziót. Ezután ment rá a win 7 ultimate. Mivel ez az első laptopom, így a fene se gondolta, hogy a bluetooth gyárilag nem tartozéka neki. Így elég sokszor lett újrarakva a rendszer, így a bolti Linux és Win 7 dolgok (DELL driverekkel együtt) elvesztek. A gondok ezután kezdődtek.

Az ALT Gr + C kombinációra nem jön ki a "&", de csak win 7 alatt. Linuxnál nincs ilyen gond. A szervízben megnézték, és azt mondták h nincs semmi baja a billentyűzetnek (hivatalos dell drivereket használok). Elfogadtam, hogy ez a driver hibája. Majd jött az alábbi és a legidegesítőbb probléma.

Ha elindítok egy progit (pl. Word, Libreoffice, stb) akkor eltűnik a tálcáról a nyelvi beállítást megjelenítő ikon, és ilyenkor fagy a rendszer. Ha a tálcára/asztalra vagy a már futó programra kattintok, akkor visszatér és az elindított program is nagy nehezen betölt. Ez a mostani új rendszeren már a legelső alkalommal megjelent. A több hónapig használt előző rendszer után, meg nem is tudtam csak a második vagy harmadik próbálkozásra telepíteni a win 7-t, mert ugyanígy kifagyott. Szóval a teljesen szűz rendszer is ezzel az "eltűnik-megjelenik a nyelvi beállítás"-sal küzd. De legalább a rendszer hajlandó felállni. Előzőleg néha még azt se. Nem töltött be az asztal, csak többszöri újraindításra.

A kérdésem az lenne, hogy ismerős-e a probléma (végigolvastam a 71 oldalt) vagy tudtok-e vmit javasolni?

u.i.: picit idegesítő, hogy lassan betölt a word és képet is tudok beszúrni, viszont abban a pillanatban, hogy a margót meg szeretném változtatni, kifagy, újonnan telepített libreoffice is hasonlóan működik, csak az 10-30 másodperc múlva magához tér (ez csak az aktuális problémám)
 

Gábor83Dátum: Vasárnap, 2013.02.10, 23:02:27 | Üzenet # 2085
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Redbewn, Hello!Milyen Win 7-lemezt használsz a telepítéshez?És full formázott vinyóra nyomtad fel?
 

RedbewnDátum: Hétfő, 2013.02.11, 11:18:44 | Üzenet # 2086
Őrnagy
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 11
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Gábor83 Szia! Vagy 3 félét kipróbáltam. Az első ultimate volt (többször fölkerült), majd ami nem akart feltelepülni legutóbb az azt hiszem home vagy enterprise volt, most megint ultimate van. Volt pendrive-os verzió is, de legutóbb dvd-ről telepítettem. Mindig formázott partícióra telepítek (általában csak akkor telepítek rendszert, ha már nagyon nem lehet vele mit kezdeni).
 

Gábor83Dátum: Hétfő, 2013.02.11, 11:54:00 | Üzenet # 2087
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Redbewn, Csak azért mondom , mert nekem egyszer egy béta verziójú Win 7 csinálta amiről azt hittem, hogy teljes.Már eleve az furcsa , hogy csak adott típusú windiws megy fel.Próbáld meg felrakni a home premium-ot.Ha így is szarakszik akkor mindenképpen írj, megoldjuk.
 

RedbewnDátum: Hétfő, 2013.02.11, 18:19:29 | Üzenet # 2088
Őrnagy
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 11
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Gábor83 és ha ez nem béta verzió, akkor mit lehetne tenni? (nem igazán lenne kedvem most új rendszert pakolni, szükségem van a munkám miatt a gépre) persze ha csak úgy oldható meg a probléma, akkor bevállalom
 

Gábor83Dátum: Hétfő, 2013.02.11, 22:37:32 | Üzenet # 2089
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Redbewn, Csinálj egy külön particiót a vinyóra és próbáld meg a Home Premium-al.A partició létrehozása
 

M4123050177Dátum: Szombat, 2013.02.16, 21:28:55 | Üzenet # 2090
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 14
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok! A következő lenne a kérdésem. Rokonaim 2007-ben vásárolt számítógépén eredetileg egy Western Digital merevlemez volt, 2 részre partícionálva, a rendszermeghajtón egy Win xp pro op. rendszerrel. Utána, mivel egy kicsit fel lett újítva a gép, bele lett rakva egy 750 GB-os merevlemez 2 partícióval, a rendszert tartalmazó 250 GB-os partícióra szintén egy win xp pro op. rendszer lett telepítve, majd hónapokkal később, a másik nagyobb partícióra egy win 7 ultimate 32 bites op. rendszer lett telepítve. Jelenleg a 3 op. rendszer közül csak a Win 7-t szeretnék használni. Azt milyen módon lehetne megoldani, hogy csak a Win 7 maradjon a gépen az egyedüli használható op. rendszer? Előre is köszi a segítséget
 

Gábor83Dátum: Vasárnap, 2013.02.17, 12:16:11 | Üzenet # 2091
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
M4123050177, Hello! Beütöd a start menü keresőjébe hogy MSCONFIG.Természetesen a Win 7-ről van szó.Utána rákattintasz a Rendszerindítás fülre, majd megkeresed a Windiws XP-t tartalmazó sorokat, és törlöd.Utána már leformázhatod az XP-t tartalmazó particiót vagy csak simán letörlöd, de az nem teljesen fog működni mert vannak írásvédett file-ok.Itt a kép amiről beszéltem:
Csatolmányok: 1403069.png (27.1 Kb)
 

M4123050177Dátum: Vasárnap, 2013.02.17, 16:09:01 | Üzenet # 2092
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 14
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia! Köszi szépen a választ! Ha ezt megcsinálom, akkor utána el fog tudni indulni a windows 7? Nem lesz gond az indítófájlokkal? Most a gép bekapcsolása után a win7-et tartalmazó vinyóról bootol be a gép, az op. rendszer választó menűnél a win 7 van kiválasztva, a korábbi windows verzió opciót nem lehet választani, semmilyen billentyűparancsra nem reagál a gép (enter, nyílbillentyűk), majd 26 másodperc eltelte után elindul a win 7. Az általad leírtak után ez a jelenség meg fog szünni? Üdv
 

Gábor83Dátum: Vasárnap, 2013.02.17, 20:27:55 | Üzenet # 2093
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
M4123050177, Persze pont ez a lényege hogy ne jelenjen meg a választó menü, és utána nyugodtan törölheted az XP-t
 

bbciDátum: Kedd, 2013.02.19, 13:02:47 | Üzenet # 2094
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 17
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Windows XP-SP3.
A "C" partíció területét szeretném növelni, adat vesztés nélkül.
A "D" partícióból elvettem 10Gb. területet.
Hozzá szeretném adni a "C" partícióhoz.
Milyen program a legjobb erre a feladatra.
 

Gábor83Dátum: Szerda, 2013.02.20, 10:34:19 | Üzenet # 2095
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
[b]bbci, bbci[/b], Semmilyen.A windows 7-nek is van ilyen. Élősszőr zsugorítsd a D meghajtót 10Gb-al, majd add hozzá a C-hez Kötet kiterjesztéssel.Start menü/Számítógépre jobb klikk és válaszd a Kezelést.Ott van olyan hogy Lemezkezelés, kiválasztod a D-t és zsugorítod(ez bele telik egy kis időbe) majd a C-t és Kiterjeszted.
 

bbciDátum: Szerda, 2013.02.20, 13:44:39 | Üzenet # 2096
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 17
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszönöm a segítséget. smile
Megoldottam.
 

Gamer01Dátum: Szombat, 2013.02.23, 15:05:23 | Üzenet # 2097
Vezér-őrnagy
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 31
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sziasztok!Nekem ez lenne a problémám:
Csatolmányok: 1233591.jpg (24.7 Kb)
 

Gábor83Dátum: Szombat, 2013.02.23, 23:01:47 | Üzenet # 2098
Generalisszimusz
Csoport: főmoderátor
Üzenetek: 252
Kitüntetések: 4
Hírnév: 1
Állapot: Offline
Gamer01, Hello!Az előnézet nélküli ikonokra gondolsz?

Hozzáadva (2013.02.23, 21:01:47)
---------------------------------------------

  • Próbáld meg eztJobb egérgombbal kattintsunk a tálcán (baloldalt lent) a -START- gombra
  • A felbukkanó -START MENU-ben válasszuk a -Vezérlőpultot
  • A Vezérlőpult megnyílása után kattintsunk jobb oldalon felül a -Kategória melletti lefelé mutató kis nyílra
  • Válasszuk a -Kis ikonok- lehetőséget mire megváltozik a Vezérlőpult kinézete. Részletesebben jeleníti meg az alkalmazásokat
  • Keressük meg a -Mappa beállításai-t
  • Kattintsunk rá duplán
  • A következő ablakban válasszuk a -Nézet- gombot
  • Szedjük ki a pipát a -Mindig ikonok jelenjenek meg (miniatűrök soha)- jelölő négyzetből
  • Kattintsunk az -Alkalmaz gombra
  • Majd az Ok-ra
  • Ezután a megnyitott mappában megjelennek a miniatűr előnézeti képek.
 

Gamer01Dátum: Vasárnap, 2013.02.24, 01:31:18 | Üzenet # 2099
Vezér-őrnagy
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 31
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia! Gábor83!Köszi a segítséget.Igen arra gondoltam,amire cursor nyila mutat.Kipróbáltam amit írtál,de a probléma továbbra is fennt áll.Csatolok egy nagyobb képet,amin látszik jobban.Nem tudom erre létezik-e megoldás?
Csatolmányok: 4876624.jpg (117.8 Kb) · 3527595.jpg (313.1 Kb)
 

Gamer01Dátum: Vasárnap, 2013.02.24, 01:43:05 | Üzenet # 2100
Vezér-őrnagy
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 31
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia!Illetve it van még egy:
Csatolmányok: 2578964.jpg (97.9 Kb)
 

Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban (Igyekszünk segíteni.)
Keresés: