[ Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
A fórum moderátora: Mesant, Gábor83, Altrix, Mixáj  
Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban (Igyekszünk segíteni.)
Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban
MixájDátum: Péntek, 2010.09.03, 13:36:15 | Üzenet # 271
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Szia!
Próbáld meg újraindítani a gépet, és induláskor nyomogasd az F8-as billentyűt. A megjelenő menüben válaszd A számítógép javítása pontot. A billentyűzet, nyelv megadása után a megjelenő ablakban próbáld meg a System Restore (Rendszervisszaállítás) parancsot elindítani, hátha ott engadélyezi a futását. Ha nem, akkor ugyanitt válaszd a Command Prompt (Parancssor) pontot, és a megjelenő ablakba írd be, hogy sfc /scannow ez ellenőrzi és javítja, ha tudja a Windows rendszerfájljait.

Utána pedig:

 

VendégDátum: Péntek, 2010.09.03, 14:11:06 | Üzenet # 272
Csoport: vendég





Szia Mixaj! Köszönöm szépen a tanácsaidat, azok szerint jártam el. A rendaszervisszaállítás nem működött, így az sfc/scannow parancsot használtam. Ekkor az a hibaüzenet fogadott, hogy már folyamatban van egy helyreállítás, ami újraindítás után fejezhető be. De az újraindítás után újra ezt írta ki. Most mit csináljak? Előre is köszi a segítséget.
 

MixájDátum: Péntek, 2010.09.03, 14:27:17 | Üzenet # 273
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Akkor hagyd újraindítás után, hogy rendesen bejöjjön a Windows, és nézd meg, hátha megoldotta a problémát. Ha nem, akkor a Win7 telepítő DVD-jéről bootolj be, a nyelvi beállításoknál menj tovább, és a következő ablak bal alsó sarkában válaszd A számítógép javítása pontot (esetleg itt is próbáld ki a rendszervisszaállítást), és a parancssorba próbáld ki itt is az sfc /scannow parancsot. Hátha itt megcsinálja...
 

VendégDátum: Péntek, 2010.09.03, 14:35:41 | Üzenet # 274
Csoport: vendég





Szia! A telepítő dvd-ről hogyan kell bootolni? A témában teljesen laikus vagyok ugyanis
 

MixájDátum: Péntek, 2010.09.03, 14:45:45 | Üzenet # 275
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Akkor kicsit bonyolultabb a helyzet. A BIOS-ban be kell állítani, hogy a gép CD/DVD-ről bootoljon. Sajnos mivel a BIOS nem egyforma az összes gépen, ezért nem tudom pontosan megmondani, hogy melyik gombot kell megnyomni a BIOS-hoz (általában a Del, esetleg a Tab). Bekapcsoláskor általában a képernyő aljára kiírja, hogy melyik billentyűvel érheted el a Setup-ot. A BIOS-ban meg kell keresned a boot beállításai, és ott beállítani first boot-nak a CD/DVD meghajtódat (A BIOS-ban semmit ne állíts át, ha nem tudod mi az, mert tönkreteheted a gépedet!). Ezután mentsd el a változtatást (Save, esetleg Save and Quit), és újraindítás után meg kell jelennie egy szövegnek (csak néhány másodpercre jelenik meg, tehát figyelj), hogy a számítógép CD/DVD-ről indításához nyomjon meg egy gombot.
 

M412305Dátum: Péntek, 2010.09.03, 15:58:11 | Üzenet # 276
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 16
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia! Köszi szépen az infókat, de nem mertem belevágni a Biosba való belenyúlásba, mert a témában teljesen kezdő vagyok. Megpróbáltam csinálni egy frissítö telepítést (ami felülírja a sérült fájlokat), de azt írta ki a gép: A telepítő nem tudta lekérdezni a számítógép lemezeivel kapcsolatos információkat és ezzel a hibaüzenettel leállt a telepítő DVD. A gépen 3 merevlemez van: 500 GB (win xp pro van rajta), 120 GB, és egy 320 GB-os (ezen van a Win7 Pro 64 bit oprendszer). Lehet, hogy valamit elszúrtam és ezért állt le a telepítő dvd? Köszi szépen az eddigi válaszokat is.
 

MixájDátum: Péntek, 2010.09.03, 16:04:37 | Üzenet # 277
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
A Windows 7-be egyébként be tudsz bootolni rendesen? Megjelenik a választóképernyő az XP-vel és a Windows 7-tel?
És a Windows 7-ben látod rendesen az összes meghajtódat?
 

M412305Dátum: Péntek, 2010.09.03, 16:11:16 | Üzenet # 278
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 16
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Igen, megjelenik a választóképernyő, és látom az összes meghajtót. Ha a windows xp-t használom, akkor c meghajtóként jelzi a saját meghajtóját, e-ként a 120 gb-osat, és f-ként a win7-et tartalmazó meghajtót. Ha a win7-et használom, akkor a saját meghajtóját jelzi c meghajtóként, a win xp-t tartalmazót pedig d meghajtóként jelzi. Lehet, hogy ez kavarhat be?
 

MixájDátum: Péntek, 2010.09.03, 16:46:54 | Üzenet # 279
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
A Win7-ben a start menü keresőjébe írd be, hogy hibaelhárítás, és nyomj entert. A megjelenő ablak bal oldalán kattints az Összes megjelenítése szövegre. A következő ablakban futtasd le azokat a hibaelhárítókat, amelyekre szükséged van. Hátha...
Ha ez sem segít, akkor szerintem újratelepítés...
 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 07:25:50 | Üzenet # 280
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nektek is elsírom a problémámat, hátha tudtok segíteni.
Teljesen tanácstalan vagyok.
Itthon Windows 7 fut a gépemen, a munkahelyemen XP SP3.
Néhány hete vettem észre, hogy itthon bizonyos képek nem jelennek meg a weboldalakon, helyettük [AD] felirat látható.
Ez különösen a blogom statisztikáját megjelenítő http://www.histats.com/ esetében zavar, mert nem elég, hogy itthon csak az [AD] feliratot látom, de sajnos a control panelben is csak ezek köszönnek vissza.
Mivel ez a jelenség valamennyi böngészővel (Firefox, Opera, Chrome, Safari) visszaköszön, csak a Win7-tel lehet valamilyen beállítási probléma.
Nem tudok rájönni, mi lehet.
A jelenség először szakaszosan jelentkezett, de néhány hete állandósult.
Nincs valami ötletetek?
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 08:44:17 | Üzenet # 281
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Szia!
Próbáld megnézni csökkentett módban hálózattal, hogy ott is ugyanúgy jelenik-e meg.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:09:44 | Üzenet # 282
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Még korán van, azt hiszem, hülyeséget írtam... (bonyolult procedúra engedélyezni a szükséges szolgáltatásokat csökkentett módban).
Tűzfalat nem telepítettél az utóbbi időben?
 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:12:24 | Üzenet # 283
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nem írtál hülyeséget biggrin
Csökkentett módban a probléma nem létezik, vagyis az [AD] helyett a megfelelő képek látszanak.
Az Outpostot annak idején, a Win7-tel együtt telepítettem.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:17:13 | Üzenet # 284
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Akkor viszont az msconfigban a szolgáltatások fülön alul pipáld be , hogy a Microsoft szolgáltatások elrejtése, és egyesével tiltsd le az induló szolgáltatásokat (vedd ki előle a pipát), és indítsd újra a windowst (macerás, de biztos módszer), így megtudhatod, melyik okozza a gondot.
 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:18:48 | Üzenet # 285
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Köszi, megpróbálom.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:19:00 | Üzenet # 286
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Egyébként mondtam, hogy korán van...
 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:28:24 | Üzenet # 287
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Mindjárt nekiállok, csak van még egy feltöltésem.
Az msconfigban egyébként ezeket találtam:
 

M4123050177Dátum: Szombat, 2010.09.04, 09:28:42 | Üzenet # 288
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 14
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Mixaj! Kipróbáltam amiket a Win7 Pro 64 bit oprendszerem hibaelhárításáról írtál a legutóbbi nekem írt hozzászólásodban, de sajnos nem sikerült megoldani a problémát, pedig lefutattam néhány fajta hibaelhárítást a lehetőségek közül, úgyhogy marad az újra telepítés. Te melyik fajtáját javaslod, amit a legyszerűbben meg tud csinálni egy, a témában teljesen laikus is? Találtam egy olyat a windows hivatalos oldalán, hogy újratelepítés a merevlemez formázása nélkül. Ez a fajta újratelepítés szerinted segít a problémán? Minden segítséget szívesen fogadok. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:31:32 | Üzenet # 289
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Quote (Levin)
Mindjárt nekiállok, csak van még egy feltöltésem.
Az msconfigban egyébként ezeket találtam:

Szerintem az avast kivételével (víruskereső azért legyen) egyesével tiltsd le őket. Valószínűleg az egyik okozza a gondot.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:33:02 | Üzenet # 290
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Quote (M4123050177)
Szia Mixaj! Kipróbáltam amiket a Win7 Pro 64 bit oprendszerem hibaelhárításáról írtál a legutóbbi nekem írt hozzászólásodban, de sajnos nem sikerült megoldani a problémát, pedig lefutattam néhány fajta hibaelhárítást a lehetőségek közül, úgyhogy marad az újra telepítés. Te melyik fajtáját javaslod, amit a legyszerűbben meg tud csinálni egy, a témában teljesen laikus is? Találtam egy olyat a windows hivatalos oldalán, hogy újratelepítés a merevlemez formázása nélkül. Ez a fajta újratelepítés szerinted segít a problémán? Minden segítséget szívesen fogadok. Előre is köszönöm a segítséget. Üdv

A legbiztosabb, ha elmentesz mindent a mostani win7-ből, ami kell neked, és csinálsz egy "tiszta" telepítést, a meghajtó formázásával.
 

VendégDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:53:36 | Üzenet # 291
Csoport: vendég





Szia! A tiszta telepítést egy laikus is meg tudja csinálni, vagy inkább bízzam szakemberre? Hogyan tudok mentést csinálni a win7-ről, ugyanis a biztonsági mentés funkció is elszállt az oprendszeren. Még azt szeretném kérdezni, hogy ez egy OEM Windows 7 oprendszer. Ha újra telepítem, akkor abból nem lesz gond.? Újra el fogja fogadni a termékkódot? Elnézést a sok kérdésért.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 09:58:51 | Üzenet # 292
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Meg tudod te is csinálni: itt le van írva, hogyan kell. Szerintem ne biztonsági mentést csinálj, hanem mentsd el azokat a dokumentumaidat egy másik meghajtóra, amikre szükséged van (a programokat, amik rajta vannak azokat újra telepítened kell). Az OEM-et nyugodtan újra telepítheted ugyanarra a gépre, csak másik gépre nem lehet telepíteni (illetve azt is lehet, csak nem legális).
 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 10:52:59 | Üzenet # 293
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Sajnos az Outpost tűzfal volt az sad
Én először is rá gyanakodtam, s próbáltam beállítgatni, de úgy látszik, hogy nem sikerült.
Bár nagyon szomorú vagyok, így tűzfal nélkül, nagyon szépen köszönöm a segítséget.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 11:03:47 | Üzenet # 294
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Az Outpost-ban menj az Ottions > General menühöz és válaszd a Plug-ins opciót, és állítsd le az Ads plug-int. Talán az segít...
 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 11:09:45 | Üzenet # 295
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nálam ez így néz ki:
 

M412305Dátum: Szombat, 2010.09.04, 11:17:14 | Üzenet # 296
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 16
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia Mixaj! Köszi a leírást a win 7 újratelepítéséről. Elolvastam, és eléggé elbizonytalanodtam, hogy meg tudom e csinálni, pl. a meghajtó formázását. Attól félek pl., ha valamit elcseszek, akkor a gépemen lévő xp oprendszer is el fog szállni. Úgyhogy még erőt kell gyűjtenem hozzá, hogy bele merjek-e vágni. Azt szeretném még kérdezni, hogy el lehet-e távolítani a win 7 oprendszert a meghajtó formázása nélkül (nem a frissítő telepítésre gondolok), és úgy újrarakni a rendszert. Bár lehet, hogy hülyeséget kérdeztem. Üdv

Hozzáadva (2010.09.04, 10:17:14)
---------------------------------------------
Szia Mixaj! Köszi a leírást a win 7 újratelepítéséről. Elolvastam, és eléggé elbizonytalanodtam, hogy meg tudom e csinálni, pl. a meghajtó formázását. Attól félek pl., ha valamit elcseszek, akkor a gépemen lévő xp oprendszer is el fog szállni. Úgyhogy még erőt kell gyűjtenem hozzá, hogy bele merjek-e vágni. Azt szeretném még kérdezni, hogy el lehet-e távolítani a win 7 oprendszert a meghajtó formázása nélkül (nem a frissítő telepítésre gondolok), és úgy újrarakni a rendszert. Bár lehet, hogy hülyeséget kérdeztem. Üdv

 

LevinDátum: Szombat, 2010.09.04, 11:17:20 | Üzenet # 297
Hadnagy
Csoport: ős-tag
Üzenetek: 7
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Nagyon szépen köszönöm!!!!! biggrin biggrin
Sikerült!!!!
A Web-felügyeletYKivételeknél hozzáadtam a Histats.com-ot.
Nagyon szépen köszönöm!
A segítséged nélkül nem jutottam volna el idáig!
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 11:19:51 | Üzenet # 298
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Az XP alól törölheted a Win7 meghajtóját (vagy formázhatod), de a bejelentkező képernyőn bekapcsoláskor megmarad a Win7 opciója is, akkor azt külön el kell távolítani a boot menüből.
Telepítéskor egyszerűbb formázni, és akkor a boot menü is rendben lesz. Telepítés közben, amikor a formázáshoz érsz, ne a betűjelet figyeld, hanem a meghajtó méretét. Írd fel, hogy mekkora a meghajtó mérete az XP-nek és a Win7-nek, és akkor a formázásnál könnyen ki tudod választani, hogy melyik meghajtót kell formázni, és telepíteni rá a win7-et.
 

MixájDátum: Szombat, 2010.09.04, 11:25:15 | Üzenet # 299
Főnök
Csoport: adminisztrátor
Üzenetek: 709
Kitüntetések: 16
Hírnév: 6
Állapot: Offline
Quote (Levin)
Sikerült!!!!
A Web-felügyeletYKivételeknél hozzáadtam a Histats.com-ot.
Nagyon szépen köszönöm!
A segítséged nélkül nem jutottam volna el idáig!

Örülök, hogy sikerült.
 

M412305Dátum: Szombat, 2010.09.04, 11:34:39 | Üzenet # 300
Alezredes
Csoport: kiemelt felhasználó
Üzenetek: 16
Kitüntetések: 0
Hírnév: 0
Állapot: Offline
Szia! Az Xp alól hogyan tudom törölni a win7 meghajtó betűjelét. Belépek az xp-be, rámegyek a meghajtó betűjelére és törlöm? Ha ez megvan, utána hogyan folytassam a telepítést? Az xp-t tartalmazó meghajtó mérete 500 GB, a win7-et tartalmazóé pedig 320 GB, van még egy 120 GB-os vinyó is, amin eredetileg az xp volt, de amikor bele lett rakva a gépbe az 500 GB-os vinyó, akkor arra lett telepítve a win xp pro oprendszer. Még egyszer bocsi a sok kérdésért, bár már sokan mondták rajtad kívül is, hogy nem ördöngösség megcsinálni egy tiszta telepítést, de egy kicsit még tartok tőle. Üdv
 

Fórum » Windows 7 » Windows 7 » Problémák a Windows 7-tel kapcsolatban (Igyekszünk segíteni.)
Keresés: